Sürekli Aspirin Kullanmak Zararlı mı?

Bir tıbbi ilaç olarak kullanılan aspirin, düzenli kullanımlarda sıkıntıya yol açabiliyor. Vücudun doğal oksidanlarına negatif etkide bulunan bu ilaç, belirli bir dozaja kadar etkili olabiliyor. Ardından daha da fazla alınması ve vücudun buna alışması işlemi, ilacı etkisiz hale getirebiliyor. Bunun nedenleri ise, vücudumuzun bu ilaca kazandığı bağışıklık ile ilgilidir. Alternatif tedavi yöntemleri değerlendirilebilir ve pek çok alanda kaliteli bir sonuç çıkarılabilir. Belirli bir düzene ulaşınca faydalı olabilen bu ilaç için en önemli nokta, dikkatli bir kullanım aşamasıdır. Dozajın bozulması durumunda, tehlikeli olabiliyor.

Kalp Hastalıklarına Önlem!

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, ortalama olarak 40 milyon civarı Amerikalı her gün bu ilaçları tüketiyor kalp hastalıklarını önlemek için. Lakin bunu belirli bir düzen dahilinde yapıyor ve bu düzenin etkili bir şekilde sıhhat sağlaması için daha çok ilgi çekici işlere yöneliyorlar. Ağrı kesiciler yerine de kullanılabilen bir tablet olduğu için, dikkatli bir şekilde kullanılır ise faydaları oldukça güzel olacaktır. Hemen hemen her gün bir adet içilen aspirinler, yapılan araştırma sonuçlarına göre kanser riskini azaltıyor. Üstelik bu azaltma oranı ortalama olarak %25 gibi bir sayı ile seyrediliyor. Bu seyrin daha da aktif bir şekilde devam etmesi için, ekstra besin destekleri kullanılıyor ve bu desteklerin daha da aktif olarak artırılması bekleniyor.

En Büyük Zararları

Aspirinin zararları, genellikle belirli hastalıklarda baş gösteriyor. Yüksek kan basıncı, felç olayları, kanamalar ve benzeri gibi noktalar, aspirin kullanma konusunda ciddi sıkıntılar yaratabiliyor. Doktorunuza danışmanınız, sizin için en net kararları sunacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Sigarayı Bırakmazsam Ne olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir