Sürekli Tırnak ve Tırnak eti yemek!

Kişinin genellikle psikolojik olarak addedildiği bu hastalık, tırnak ve tırnak eti yemeye kadar varan bir sıkıntıya yol açabiliyor zaman zaman. Bireysel sıkıntılardan ziyade genellikle bir hastalık olarak bilinen bu sıkıntılar, kişinin kendini daha da sıkıntılı bir şekilde hissetmesine neden olabiliyor. İster olumlu, ister olumsuz duygular ile başlasın, her türlü olumsuzluk ile sonuçlanan bu sıkıntılar, kişinin kendini daha da dertli hissetmesini sağlayan hücreleri harekete geçiriyor. Genellikle tırnak yemek ile başlayan bu hastalık, yavaş yavaş tırnak eti yeme ile devam ediyor ve acıdan zevk alınır bir hale geliniyor. Kişinin bu konuda kendini durduramaması, bir alışkanlık ürünü olarak karşımıza çıkıyor ve bu sorundan kurtulmak için yapılması gereken en önemli şeylerin başında, moral geliyor.

Çocuklarda Başlayan Bu Hastalığa Dur Deyin!

Genellikle çocuklarda görülen bu hastalık, günümüzde yetişkinlerde de görülebilmektedir. Özellikle kız çocuklarında görülen ve sıkıntının artması ile daha da büyüyecek olan bu hastalığın tedavisi için, başta cildiye devreye giriyor ve ardından psikolojik destekler gerekiyor. Kişinin kendini toplumda dışlanmış yahut anlaşılmamış hissetmesi ile oluşan bu sıkıntılar, zamanla çözülse de kişinin bu alışkanlığı bırakması kolay olmayabiliyor. Neticede büyük bir sıkıntı olarak bilinen bu hastalığın çözümü için, daha çok dikkat etmek ve üzerine düşmek gerekiyor.

Psikolojik Destek Çalışmaları!

Çocuklarda başlayan bu sıkıntılar, ergenlerde ve hatta yetişkin bireylerde görülebiliyor. Bu yüzden bu sıkıntıların giderilmesi için psikolojik destek ve dayanışma çalışması önemli bir rol oynuyor.

İlginizi Çekebilir:  Özgüven Eksikliği ve Özgüven Artırma Yolları Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir