Vücut Sıkıştırma Egzersizleri ve Hareketleri

Daha ince görünmek için rejim yapmanız yetersizdir. Daha ince görünmenin sırrı, sıkılaşmaktan geçer. Sıkılaştırıcı hareketlerle daha genç ve daha zinde görünebilir, ölçülerinizin daralması ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Eğer sıkılaşmak için ne tür hareketler yapmanız gerektiğini araştırıyorsanız, işte karşınızda sıkılaştırıcı vücut hareketleri!

Vücut sıkılaştırma hareketlerinde en etkilisi hangisi?

Vücut sıkılaştırıcı hareketler arasında plank egzersizi ilk sıradadır. Bu egzersiz sayesinde basen ve karın bölgesinde incelme sağlayabilirsiniz.  Şınav hareketine çok benzeyen plank egzersizi, şınavdan farklı olarak kollarınızı 90 derece eğimli olarak tutmanızı gerektirir.  Her 20 şınavdan sonra iki dakika beklemenizi öneriyoruz. Bu şekilde günde 60 kere yapacağınız plank egzersizi ile daha sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Sağlıklı olmak için beslenmeye de dikkat etmek önemli.

Jump nasıl yapılıyor?

Jump hareketi ise karın kasını sıkılaştırır ve bacak kaslarınızı güçlendirir. Daralmak için harika bir harket olan jump, kısaca sıçrama hareketi olarak da bilinir. Sıçradığınızda bacaklarınızı karnınıza çekmeniz ve bu şekilde 30 sıçrayış yapmanız gerekir. Hareketi günde 2 set halinde tekrar ettiğiniz takdirde kısa sürede karın bölgeniz düzleşecektir.

Lunga işe yarıyor mu?

Lunga hareketi ise karın bölgesini sıkılaştırır. Bu hareketi yaparken duruşunuzun dik olmasına ve kaslarınızı sıkarak hareketi yapmaya çalışın. Diz çöker pozisyonda ancak belinizin dik duracağı şekilde, önce sağ sonra sol ayağınızı öne alarak ve nefes alıp vererek karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Bu hareketi günde 5 dakika yapmanız yeterli.

İlginizi Çekebilir:  Kolit Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Tüm bu hareketleri yaparak ölçülerinizin daralmasını sağlamak elinizde. Günde sadece birkaç dakika ayırarak daha sıkı ve dinç bir bedene sahip olabilirisiniz. Önerdiğimiz bu hareketler sadece sıkılaşmanız için değil, daha sağlıklı bir bedene sahip olmanız için de önemli. Eğer düzenli olarak bu egzersizleri yapar, beslenmenize dikkat ederseniz bir ay gibi kısa bir zaman içinde ideal ölçülere ve sağlıklı bir bedene sahip olmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir