Yüz & Cilt Bakım Ürünleri

Yüzünüz için kullanabileceğiniz kozmetik ürünler, doğal ürünlere kıyasla daha fazla tercih ediliyor. Ancak bu durumun değişmesi gerekir. Çünkü her ne kadar faydalı oldukları söylense de, çok fazla kozmetik kullanmak iyi değil. Raf ömrü olan ve kimyasal içeren kozmetiklerin yüz bakım ürünleriniz arasında ağırlıkta olmaması gerekir.

Cildimizi nasıl koruyabiliriz?

Kuru ciltler için kulllanılan nemlendirici yüz kremleri doğru seçilmelidir. Eğer cildinizi nemlendirirken yağlı görünmesine ve parlamasına neden olan ürünlerden satın aldıysanız bu ürünü kullanmamalısınız. Çünkü bu ürün küçük yağ bezelerinin oluşmasına neden olacaktır. Cildinizi nemlendirirmeden önce tüm gözeneklerin açıldığından ve ölü derilerden kurtulduğunuzdan emin olmalısınız. En zor cilt tipi ise karmadır. Karma tip cilt için nemlendirici veya matlaştırıcı ürünleri bir arada kullanmanız gerekir. T bölgesi için matlaştırıcı özellikteki ürünleri tercih etmeniz gerekirken yanaklar için nemlendirici kullanmanız gerekir.

İdeal nemlendirici yüz kremi nasıl olmalıdır?

E ve c vitamini içermesi gereken ideal yüz nemlenciricileri, göz çevresi için ayrıca satın alınmalıdır. Yüz kremleri göz çevresi ve dudak çevresinde kullanılmamalıdır. Eğer yüz bakım ürünleri satın alırken bu detaylara dikkat ederseniz, yüzünüz için en faydalı ürünleri seçmiş olursunuz. Çünkü yüz, zamanın etkilerini en fazla taşıyan ve yansıtan yerdir. Yüzünüzün genç kalması için öncelikle cildinizin sağlıklı olması gerekir. Sağlıklı bir cilt ise hem temiz, hem doğru nemlendirilmiş hem de tonunun iyi olması gereken cilttir. Tüm bu özellikleri bir arada taşıyan güzel bir cilde sahip olmak içinse sadece yüz bakım ürünleri için değil, beslenmeniz için de titiz olmanız gerekir. Çünkü cildiniz sadece kullandığınız kozmetiklerden değil, yediğiniz içtiğiniz herşeyden doğrudan etkilenir. E ve C vitamini ağırlıklı beslenerek ve bol su tüketerek cildinizin sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. Sağlıklı bir cilt, güzel bir cilt demektir.

İlginizi Çekebilir:  Kil Maskesi ile Kuru Ciltlere Elveda!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir