Yüz felci olmamak için neler yapılmalı?

Genellikle çevresel etmenlerden dolayı oluşan bu hastalık, kişilerin kendilerine karşı olan dikkatsizliğinden dolayı oluşmaktadır. Yüz felci konusunda, en büyük sıkıntı serinleme isteğinin ayarsızlığından kaynaklanıyor.

Yaz Sezonunda Dikkat Edin

Yazın en gözde sezonlarının sıcak olması, sıcak havaların da artışı ile insanların serinleme isteklerini uyandırıyor. Günümüzde klimalar ve benzeri soğuk verici ürünler, bu alanda oldukça önemli hizmetler sunuyor. Sıcak havaların en güzel hallerine bir tat sunan serinlikler, serin serin kendinizi hasta etmenize neden olabilir! Yüzünüzün aşırı serinlemesi ile oluşan hastalıklar, hissizlik ile birlikte oluştuğu zaman daha da etkin bir şekilde hastalık yayılıyor. Bu nedenden dolayı soğuk havalarda dikkatli olmalısınız. Soğuk çarpması olarak da bilinen bu hastalığın oluşmasında birbirinden farklı etmenler bulunuyor.

Yüz Felcinin Oluşumundaki Etmenler

Genellikle araba kullanır iken pencereyi açan insanlar, uzun süreli yolculuklarda rüzgar ile karşı karşıya kaldıkları için daha çabuk yüz felci olma ihtimalini artırıyor. Yüz felci hastalığının en nihai sebebi, soğuk hava ve serinlemektir. Lakin aşırı soğuk havaya maruz kalındığı zaman, daha şiddetli haller cereyan ediyor ve yüz felci olma ihtimali daha da artıyor. İç anadolu bölgelerinde geçerli olan şiddetli soğuklar, kuru serinlikler ile dengelendiği için kişiler üzerinde hastalık yaratma ihtimali daha fazladır.

İlginizi Çekebilir:  Ağız kuruluğu neden olur, nasıl geçer?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir